ПСЖ смаза Лион за едно полувреме, Мбапе с нови два гола

ПСЖ смаза Лион за едно полувреме, Мбапе с нови два гола Снимка: Getty Images

Пари Сен Жермен разби Олимпик Лион с 4:1 в дербито на четвъртия кръг от Лига 1.

Това е втори пореден успех за Луис Енрике начело на парижани след двата хикса на старта.

И четирите попадения за гостите паднаха още през първата част. След почивката ПСЖ намали оборотите и не добави нови голове на сметката си.

Килиан Мбапе се отчете с нови два гола за парижани. Френският нападател откри резултата в четвъртата минута от дузпа. В края на полувремето вкара и втори гол, разписвайки се след асистенция на Марко Асенсио.

Испанецът също записа името си сред голмайсторите. Той вкара в 38-ата минута за 3:0, след като бе изведен по прекрасен начин от Мануел Угарте.

Малко преди това Асенсио удари и греда.

Четвъртото попадение за ПСЖ бе дело на Ашраф Хакими, който се възползва от неразбирателство и в 20-ата минута вкара за 2:0.

Корентен Толисо отбеляза почетния гол за домакините от Лион в 74-тата минута от дузпа.

С победата ПСЖ има вече осем точки и се изкачи на второто място. "Хлапетата" остават в опасната зона със само една спечелена точка от началото на сезона.