R.I.P. Атсу: Как и съдията показа, че е човек (видео)

И съдиите са хора.

Халфът на Аякс Мохамед Кудус почете паметта на Кристиан Атсу, който загина при земетресенията в Турция и Сирия. 22-годишният полузащитник на амстердамския гранд се разписа в 84-тата минута при разгрома с 4:0 над Спарта Ротердам директно от пряк свободен удар, след което отпразнува попадението събличайки фланелката си.

Кудус показа съобщението R.I.P. Атсу, изписано на долната му фланелка.

Съдията Пол ван Букел реши да не наказва действието му с жълт картон, въпреки че по правилник е задължен да го направи. Реферът влезе в положение на играча.

"Във футбола има правила, но това е по-голямо от футбола - това е въпрос на живот и смърт - каза Кудус след мача. - Съдията ми каза, че нарушавам правилата, като си свалям фланелката, но и че разбира, че ситуацията е сериозна и по-важна от правилата. Поздравявам го за отношението му."

Тялото на Кристиан Атсу бе намерено под отломките от земетресението в Турция. Преди дни се беше появила информация, че бившият футболист на Челси и Нюкасъл е спасен и се възстановява в болница, но те се оказаха фалшиви.

31-годишният Атсу за последно играеше за турския Хатайспор. Крилото имаше 60 мача за националния отбор на Гана, от който сега е част Кудус.