Един от лидерите на бразилския национален отбор Рафиня наруши добрия тон и отправи обиди и заплахи към Аржентина преди голямото дерби между двата тима.
Класическият южноамерикански сблъсък от световните квалификации предстои в нощта на вторник срещу сряда от 2:00 часа българско време.
Преди гостуването в Буенос Айрес, Рафиня говори пред бразилската легенда Ромарио и заяви: "Без съмнение ще победим Аржентина. На терена и извън него, ако се наложи. Със сигурност ще вкарам".
"В Аржентина трябва да ги удряш, това боли. Те са к*****а. "Майната им?", каза Ромарио, а Рафиня допълни: "Майната им".
Естествено, аржентинците не пропуснаха да реагират и в местната страница на SportsCenter/ESPN припомниха епизод от миналото, в който Рафиня получава лакът в лицето от бранителя на "гаучосите" Николас Отаменди.
Самият Отаменди реагира с емотикон на смях под публикацията.
Вестник "Оле" пък призова Отаменди и другия централен защитник Кристиан Ромеро да отмъстят на бразилския нападател.
"Кути, Ота... вече знаете какво да правите", написа изданието в профила си в X.
📞 Cuti, Ota... Ya saben qué hacer. pic.twitter.com/s6dbfRu344
— Diario Olé (@DiarioOle) March 24, 2025
В първия сблъсък между Аржентина и Бразилия от тези квалификации световните шампиони победиха с 1:0, а гола отбеляза именно Отаменди.