Реал се върна към победите, но загуби още един основен играч

Реал се върна към победите, но загуби още един основен играч Снимка: Getty Images

Реал Мадрид надделя с 2:0 над Лас Палмас у дома и се върна към победите няколко дни след поражението от Атлетико в градското дерби.

"Белите" не допуснаха изненада срещу скромния съперник, но лошата новина за тях е контузията на още един основен футболист.

Защитникът Дейвид Алаба напусна с травма още през първото полувреме и така опциите на Карло Анчелоти в защита намаляват при отсъствието и на Едер Милитао.

Реал изпусна доста положения преди почивката, но в добавеното време на първата част Брахим Диас откри резултата.

След почивката Хоселу удвои с глава след центриране на Родриго.

Винисиус Жуниор пък се завърна в игра и се включи в последния половин час, докато Джуд Белингам изненадващо остана неизползвана резерва.

С победата Реал надмина Барселона в класирането и вече води с точка на каталунците.

Лидер обаче е тимът на Жирона с точка над "белия балет".

В следващия кръг в събота Реал гостува именно на Жирона.