С хеттрик на Нкетия Арсенал прегази новак

Арсенал продължава да следва вечния си съперник Тотнъм плътно по петите. След като в петък "шпорите" взеха лондонското дерби с Кристъл Палас, "топчиите" разгромиха Шефилд Юнайтед с 5:0 у дома.

Хеттрик за победителите реализира Еди Нкетия, а по веднъж се разписаха Фабио Виейра от дузпа и Такехиро Томиязу.

Рециталът на Нкетия започна в 28-ата минута. Райс центрира ниско от границата на наказателното поле. Нкетия добре си пое топката, с което елиминира Тръсти, след което стреля покрай стража на гостите.

Пет минути след началото на втората част Арсенал удвои аванса си, като този път Еди се разписа със силен удар от близко разстояние.

Малко по-късно хеттрикът му стана факт, след като получи топката от Смит Роу с гръб към вратата, обърна се добре и със страхотен удар от 25 метра я прати в мрежата.

Виейра направи 4:0 от бялата точка малко преди края на редовното време на двубоя, а в добавените 10 минути сред голмайсторите се записа и Такехиро Томиязу.