Санчо: Борусия е в сърцето ми

Джейдън Санчо заяви, че винаги ще има специална връзка с Борусия Дортмунд, след като помогна на германския отбор да стигне до четвъртфиналите на Шампионската лига след победата с 2:0 над ПСВ Айндховен снощи.

Санчо се присъедини към Манчестър Юнайтед от Дортмунд за 85 милиона евро през август 2021-ва, но не успя да се пребори за титулярно място и се завърна временно в Германия, след като влезе в спор с мениджъра Ерик тен Хаг.

23-годишният футболист вкара ранно попадение, а Марко Ройс се разписа в последните минути срещу Айндховен, за да осигури победата на "жълто-черните" с общ резултат 3:1 и място на четвъртфиналите за първи път от три години насам.

"Винаги съм имал специално място в сърцето си за Борусия Дортмунд", каза Санчо пред TNT Sports.

"Тук донякъде създадох името си. Трябва да съм благодарен на тима, но също и на моите съотборници, че повярваха в мен. Имахме предимството, защото играем пред нашите фенове... От първия съдийски сигнал до последния се придържахме към плана си за игра и съм щастлив, че спечелихме", добави той.

Борусия Дортмунд е на четвърто място в класирането на Бундеслигата и в следващия кръг се изправя срещу Айнтрахт Франкфурт в неделя.