Силен Ливърпул се размина с пълен обрат срещу Арсенал, отново гаф на Салах от бялата точка Снимка: Getty Images

Ливърпул изоставаше с 0:2, но пропусна да победи Арсенал на "Анфийлд" и трябваше да се задоволи с равенство в дербито на кръга от Висшата лига.

"Артилеристите" дръпнаха с два гола през първата част, но домакините напомниха за способността си да правят забележителни обрати на своя стадион и стигнаха до крайното 2:2.

Изравнителният гол беше дело на Роберто Фирмино в 87-ата минута, а преди това Мохамед Салах беше вкарал за 1:2 и беше пропуснал дузпа.

Съперниците изиграха страхотен мач на много високо темпо, но в крайна сметка нито един от тях няма да е доволен от резултата.

В началото Арсенал показваше защо е по-добрият от двата тима напоследък.

В 8-ата минута Габриел Мартинели откри резултата след поредната слаба изява на отбраната на мърсисайдци.

Точно когато домакините бяха започнали да налагат натиск, те получиха втори гол. Мартинели центрира, а Габриел Жезус направи 2:0 с глава.

После Салах изпусна чиста възможност, но в 42-рата минута се разписа за 1:2, след като засече отблизо във вратата.

В началото на второто полувреме натискът на Ливърпул продължи и в 52-рата минута се стигна до дузпа след нарушение на Роб Холдинг срещу Жота.

Салах изпълни от бялата точка, но още веднъж през този сезон не уцели вратата от 11-те метра, както му се случи и срещу Борнемут.

Арсенал беше изпаднал в глуха защита, но някак удържаше противника.

В 81-вата минута Дарвин Нунес беше изведен от Салах и пропусна златен шанс, стреляйки право в Рамсдейл.

Три минути преди края на редовното време вече нямаше какво да спре "червените".

Александър-Арнолд преодоля ефектно Зинченко и центрира отдясно, а Фирмино с глава направи 2:2.

В добавеното време Аарън Рамсдейл се превърна в герой за "артилеристите" и запази точката за тима на Артета.

Арсенал остава първи в класирането, но преднината вече е само 6 т. пред втория Манчестър Сити, като шампионите са и с мач по-малко.

Ливърпул е осми с 44 т., на цели 12 от топ 4.