Тен Хаг остана без футболисти - контузените в Юнайтед са вече цял отбор

Тен Хаг остана без футболисти - контузените в Юнайтед са вече цял отбор Снимка: Getty Images

В четвъртък вечер Манчестър Юнайтед загуби не само два гола аванс срещу Севиля и допусна късно изравняване за 2:2 в първия четвъртфинален сблъсък от Лига Европа, но загуби и двамата си централни бранители.

Лисандро Мартинес ще отсъства до края на сезона, а "червените дяволи" ще бъдат без Рафаел Варан поне три седмици. Така Юнайтед остана без титулярната си двойка централни защитници за най-важните мачове от сезона.

В неделя Ерик тен Хаг трябваше да преглътне загубата на нови двама играчи: Тайрел Маласия получи травма в коляното, а авторът на двете попадения срещу Севиля - Марсел Забицер, се контузи на загрявката преди мача срещу Нотингам Форест.

Ако прибваим тези четиримата към досегашните членове на лазарета на "Олд Трафорд", ще сглобим цяла една 11-орка на контузените в Юнайтед.

Снимка: Getty Images

Ето как би изглеждала тя в схема 3-4-1-2 (или 5-2-1-2, в зависимост от позицията на уинг-бековете):

Вратар: Том Хийтън.

Защитници: Тайрел Маласия, Фил Джоунс, Рафаел Варан, Лисандро Мартинес, Люк Шоу.

Полузащитници: Дони Ван де Беек, Скот Мактоминей, Марсел Забицер.

Нападатели: Алехандро Гарначо, Маркъс Рашфорд.

Добрата новина за Тен Хаг е, че Мактоминей и Рашфорд може да се завърнат на терена за реванша срещу Севиля. Три дни по-късно пък е полуфиналът за ФА Къп срещу Брайтън.

Дори в толкова осакатен състав, Юнайтед успя да спечели визитата си на Нотингам през уикенда и излезе на третото място, вече с три точки аванс пред четвъртия Нюкасъл.

"Червените дяволи" вече спечелиха Купата на лигата по-рано през сезона, като продължават да преследват още два трофея до края на кампанията - в Лига Европа и за ФА Къп.