Ценни победи за Челси и Тотнъм в лондонските сблъсъци

Ценни победи за Челси и Тотнъм в лондонските сблъсъци Снимка: Getty Images

Челси и Тотнъм постигнаха ценни победи в напечени лондонски дербита от шестия кръг на Висшата лига.

"Сините" надделяха с 2:1 над Уест Хем след късен обрат на "Стамфорд Бридж", а Тотнъм се наложи със същия резултат срещу Фулъм у дома.

Тимът на Томас Тухел отново се провали след статично положение и при един ъглов удар допусна гол на Михаил Антонио в 63-тата минута.

Резервата Бен Чилуел обаче се превърна в герой и първо изравни резултата от малък ъгъл, а две минути преди края асистира на Кай Хаверц за победния гол.

Това е втора поредна трудна домакинска победа на Челси със същия резултат след тази над Лестър, когато отборът трябваше да се оправя с човек по-малко.

Междувременно Тотнъм поведе чрез Пиер-Емил Хьойберг след двойно подаване с Ричарлисон.

Хари Кейн покачи на 2:0 с добавка в 75-ата минута, но малко след това Фулъм се върна в мача с дежурното попадение на Александър Митрович.

Все пак Тотнъм удържа успеха, който е шести пореден в първенството като домакин.

Тимът на Антонио Конте заема втората позиция в класирането на точка зад лидера Арсенал, който утре играе с Манчестър Юнайтед.