Унижение за Барса! Реал се развилня на "Камп Ноу" и отива на финал

Унижение за Барса! Реал се развилня на "Камп Ноу" и отива на финал Снимка: Getty Images

Реал Мадрид постигна исторически разгром на "Камп Ноу" и отнесе Барселона с 4:0 в реванша от дерби сблъсъка в полуфиналите за Купата на краля.

Така "Белия балет" се класира за финала в надпреварата с общ резултат 4:1 след знаменит хеттрик на Карим Бензема през второто полувреме тази вечер.

Тимът на Карло Анчелоти заличи загубата с 0:1 в първия мач и се реваншира за трите поредни загуби в Ел Класико през този сезон.

Реал поведе в края на равностойно и напрегнато първо полувреме, а през втората част тотално разпиля съперника и можеше да вкара и още голове.

Домакините започнаха по-добре мача и създадоха положение още във втората минута.

Реал обаче успя да овладее домакинския натиск и да изравни играта.

След няколко нервни изблика и от двата състава полувремето завърши атрактивно.

Първо Барса пропусна чрез Роберт Левандовски, който предизвика спасяване от Куртоа. "Белите" организираха контраатака, а Винисиус получи на чиста позиция и с външен фалц откри резултата.

Бензема притича, за да довкара топката, но тя вече беше преминала голлинията, така че попадението отиде на сметката на бразилеца.

Само пет минути след подновяването на играта Реал стигна до втори гол, след като Модрич намери Бензема и французинът с прецизен удар удвои.

Барса се втурна напред и на няколко пъти притесни Куртоа, но скоро се пропука отново.

В 56-ата минута Франк Кесие направи глупава дузпа срещу излизащия от пеналта Винисиус. Бензема не трепна от бялата точка и резултатът стана 3:0.

В 81-вата минута Бензема регистрира хеттрика си след ефектна асистенция на Винисиус.

Така за пръв път от 2014 г. Реал ще играе финал в тази надпревара, в която натрупа доста издънки и разочарования през последните години.

Другият финалист изненадващо е тимът на Осасуна, който снощи успя да елиминира Атлетик Билбао.