Юбилеен гол на Салах, нов обрат и Ливърпул е на върха!

Юбилеен гол на Салах, нов обрат и Ливърпул е на върха! Снимка: Getty Images

Ливърпул осъществи поредния си обрат през сезона и поне временно поведе във Висшата лига.

Тимът на Юрген Клоп спечели с 2:1 гостуването на Кристъл Палас, след като изоставаше в резултата до 76-ата минута.

Домакините обаче останаха с 10 души, а юбилеен гол на Мохамед Салах и победно попадение на Харви Елиът бяха достатъчни за пълния обрат.

В началото Ливърпул контролираше топката и владееше играта, но добре организираните домакини се справяха в защита.

В 29-ата минута Уатару Ендо загуби една топка в центъра, случи се контраатака и след нарушение на Ван Дайк се стигна до дузпа за Палас.

ВАР обаче се намеси, реферът преразгледа ситуацията и отмени дузпата, защото прецени, че срещу Ендо е имало нарушение.

В началото на второто полувреме ВАР все пак стана причина за дузпа за Кристъл Палас, и то по необичаен начин.

Със закъснение от няколко минути системата сигнализира на съдията, че Куанса е изритал Матета в пеналта.

Разглеждане на ситуацията доведе до отсъждане на наказателния удар и Жан-Филип Матета го превърна в гол за 1:0.

В 75-ата минута обаче всичко тръгна зле за Кристъл Палас, когато Джордан Аю си изкара втори жълт картон за нарушение в центъра.

Само минута по-късно Салах изравни след рикошет със своя гол №200 за Ливърпул.

С човек повече мърсисайдци тръгнаха да търсят победата и голът изглеждаше въпрос на време.

Той падна в първата минута на продължението, когато резервата Харви Елиът се разписа с хубав удар извън пеналта.

В края Алисон трябваше да прави важно спасяване и успя да задържи резултата непроменен.

В таблицата Ливърпул води с 37 т. пред Арсенал с 36, Астън Вила с 32 и Манчестър Сити с 30.

Конкурентите в челото обаче тепърва ще играят своите мачове от кръга.