Замразен от Лампард блесна при първата победа на Челси при Тухел

Замразен от Лампард блесна при първата победа на Челси при Тухел Снимка: Getty Images

Двама защитници донесоха победата на Челси с 2:0 над Бърнли у дома в 21-вия кръг на Висшата лига.

Сесар Аспиликуета и Маркос Алонсо отбелязаха головете, с които "сините" постигнаха първи успех при новия мениджър Томас Тухел.

И двамата голмайстори бяха изпаднали от титулярния състав при Франк Лампард, а конкретно Алонсо беше в конфликт с бившия треньор и не беше играл от месеци.

Тухел го върна сред титулярите и испанецът се отблагодари със силна игра, но нападателите на отбора начело с Тимо Вернер за пореден път не успяха да се разпишат.

Иначе Челси доминираше през всичките 90 минути, макар че не създаваше много на брой чисти положения.

Аспиликуета откри в 40-ата минута след бърза атака отдясно и подаване на Калъм Хъдсън-Одой.

През втората част резервата Пулишич раздвижи играта и пропусна изгодна ситуация, а Хъдсън-Одой удари гредата.

В 84-ата минута Алонсо реши всичко с прекрасно попадение, при което укроти една топка първо на гърди и после на коляно, за да отправи страхотен удар от въздуха за 2:0.

Това е първа домакинска победа на Челси от Коледа насам и с нея тимът достигна седмото място в класирането с 33 т.