Шарл Льоклер триумфира на "Монца"

Шарл Льоклер триумфира на "Монца" Снимка: Getty Images

Шарл Льоклер изведе "Ферари" до домашна победа на "Монца", след като направи изключително състезание със само едно спиране в бокса.

Това е втора победа за Льоклер в Гран При на Италия след триумфа му през 2019-а.

Шарл спечели второто си състезание от началото на сезона и общо седмо в кариерата си.

На три секунди зад Льоклер финишира Оскар Пиастри с "Макларън", който мина два пъти през бокса за смяна на гуми. Съотборникът му Ландо Норис остана трети и също се качи на почетната стълбичка.

Седемкратният шампион Люис Хамилтън остана пети, а зад него се нареди Макс Верстапен с "Ред Бул".

С двойния подиум днес "Макларън" стопи на 10 точки аванса на "Ред Бул" в битката за световната титла при конструкторите.