Аржентински нападател си татуира героичното спасяване на Еми Мартинес от финала

Аржентински нападател си татуира героичното спасяване на Еми Мартинес от финала Снимка: Getty Images

Световният шампион с Аржентина Папу Гомес почете героичните намеси на вратаря Емилиано Мартинес с татуировка.

Крилото на Севиля си татуира спасяването на Мартинес в 123-тата минута на финала срещу Франция. Тогава Коло Муани можеше да направи така, че "петлите" да защитят световната си титла.

На пътя на удара му обаче застана Еми Мартинес, който разпери ръце и крака и спря топката.

Именно този момент беляза върху кожата си Гомес, заедно с точната минута и секунда - 122' 43".

Впоследствие финалът стигна до изпълнение на дузпи. Редовното време завърши наравно 2:2, а в продълженията двата отбора си размениха по още един гол, за да дойде победата с 4:2 при дузпите.