Дания и Тунис регистрираха първото нулево равенство в Катар

Дания и Тунис завършиха при резултат 0:0 в мача помежду си от група "D" на мондиала. Севреноафриканският тим игра като у дома си и се редваше на солидна подкрепа от трибуните, но това не му помогна да поднесе изненада срещу солидния европейски съперник.

В средата на първото полувреме Тунис стигна до гол, когато дълга топка зад центъра успя да намери централния нападател Исам Жебали, той се справи с Андреас Кристенсен и отбеляза, но се оказа, че е бил в положението на засада в момента на паса.

Три минути преди края на първата част дойде и нов огромен пропуск на Исам Жебали, който отново се оказа очи в очи с Шмайхел и опита да го прехвърли, но стражът изби в корнер.

Европейците на свой ред стигнаха до попадение в десет минути след началото на второто полувреме, след като Микел Дамсгор бе намерен зад гърба на отбраната, той стреля, стражът Аймен Дамен спаси, но притичалият Андреас Сков Олсен бе на пратилното място и отбеляза отбитата топка. Впоследствие обаче се оказа, че Дамсгор е бил в засада и попадението бе отменено.

Второто полувреме като цяло беше за Дания. Кристиан Ериксен отправи опасен удар, а появилият се като резерва Андреас Корнелуис уцели само гредата от трудна ситуация в наказателното поле на тунизийците.

В добавеното време Дания имаше претенции за дузпа за игра с ръка, но след консултация с VAR реферът не отсъди такава, тъй като техен футболист бе извършил нарушение преди това.

В крайна сметка гол не падна и бе регистрирано първото нулево равенство на мондиала.

По-късно тази вечер световният шампион Франция излиза срещу Австралия в друия мач от групата.

Тагове: катар, дания, тунис