Какъв ден! Шоуто продължи и на Южна Корея - Гана

След 3:3 между Камерун и Сърбия в първия мач за деня, шоуто на световното продължи с победа на Гана над Южна Корея с 3:2. Двубоят на "Едюкейшън Сити" беше истинско зрелище, а след като изостанаха с 0:2, корейците успяха да наваксат, но след това бяха подчинени.

Гана и Португалия са на върха в групата с по 3 точки. Южна Корея и Уругвай имат по една. В късния мач Кристиано Роналдо и компания излизат срещу "урусите".

Корейците, водени от селекционер Пауло Бенто, започнаха на високи обороти и притиснаха съперника. Но противно на очакванията в средата на полувремето след центриране от фаул Салису насочи кълбото в мрежата на Корея. На повторенията се видя, че секунда преди това топката среща лявата ръка на Андре Аю от тима на Гана, но попадението не бе отменени. Десетина минути преди края на полувреме Мохамед Кудус мина зад защитата в червено и успя да засече с глава за 2:0 за Черните звезди.

В 53-тата корейците получиха отлична възможност да намалят чрез централния си нападател Гуе-Сюнг Чо, който засече с глава, но вратарят на ганайците отрази.

Пет минути по-късно обаче, от сходна ситуация, същият този Чо намери пътя към мрежата. Нападателят на Чонбук мина зад гърба на Салису и намали на 1:2.

След още три минути резултатът вече беше равен, като отново голмайстор беше Чо. Този път той се извиси във въздуха и разстреля Лоурънс Ати-Зиги за 2:2.

Гана показа характер и много скоро си върна аванса след нов гол на Кудус в 68-ата минута с удар по земя.

Южна Корея опита да се добере поне до реми, но не успя да го стори въпреки допълнителните 10 минути, които се играха.