Камерунец от Швейцария посече Камерун

Камерунец от Швейцария посече Камерун Снимка: Getty Images

Швейцария победи Камерун с минималното 1:0 в един от най-скучните мачове от началото на Мондиал 2022.

Единственото попадение в срещата отбеляза Бреел Емболо в 48-ата минута на двубоя, засичайки центриране на Джердан Шакири. Емболо не отпразнува гола си, тъй като, въпреки че играе за Швейцария, нападателят е родом от Камерун.

Преди и след гола опасности пред двете врати почти липсваха. Камерун можеше да поведе в резултата още в десетата минута, но Ян Зомер спаси удар на Мбеумо, след което Екамби прати добавката над вратата.

Малко след гола на Емболо Рубен Варгас можеше да вкара втори гол за "кръстоносците", но прекрасна проява на Андре Онана спря удара му от около седем-осем метра.

Хари Сеферович пък пропусна най-добрия шанс за втори гол за Швейцария. В петата минута от добавеното време влезлият на мястото на голмайстора Емболо излезе на перфектна стрелкова позиция, но вместо да прати топката във вратата, уцели тялото на последния защитник пред вратаря.

Така Швейцария тръгва с много важни три точки в група G, в която са още отборите на Бразилия и Сърбия, които ще играят помежду си в късния мач от днешната програма.