Катар поне няма да стяга багаж, защото си е у дома

Домакинът на Мондиал 2022 Катар напуска първенството, след като регистрира втора поредна загуба - 1:3 срещу Сенегал. В неделя "кестенявите" отстъпиха на Еквадор и станаха първият домакин в историята на световни финали, който губи на старта.

Срещу Сенегал катарците също нямаха сериозни футболни доводи и най-логичното се случи. В кръга на шегата - катарците поне няма да стягат багаж, тъй като са си у дома. Чисто математически е възможна някаква невероятна "въртележка", но тя е в сферата на фантастиката.

Но всичко можеше да се развие и по друг начин за домакините. Сенегал пропусна няколко добри възможности, за да се стигне до 38-ата минута и до една доста дискусионна ситуация, при която катарците настояваха за дузпа. Тогава Акрам Афиф влезе в наказателното поле, където последва сблъсък с тичащия след него Исмаила Сар. Опитният арбитър Матеу Лаос обаче беше категоричен, че няма нарушение, каквото всички очакваха да даде като реверанс към домакините.

Няколко минути по-късно бранителят Булаем Куки се подхлъзна и не успя да изчисти топката, в резултат на което Диа откри резултата в полза на Сенегал.

Лъвовете от Теранга нанесоха втория си удар в 48-ата минута, когато Диедиу удвои с глава след центриране от корнер.

Домакините имаха шанс да намалят в 56-ата при разбъркване след центриране, както и още няколко добри ситуации, но резултатът оставаше непроменен.

Малко повече от десетина минути преди края на редовното време Катар все пак стигна до гол.

Сенегал видимо се отпусна от натрупания аванс и в 78-ата минута влезлият като резерва Мунтари надскочи всички в наказателното поле на "лъвовете" и с глава реализира за 1:2.

Допуснатият гол подейства като аларма за сенегалците, които в 84-тата минута решиха мача с трето попадение в тяхна полза. След една отнета топка последва бърза атака, а накрая топката бе пратена към оставения непокрит около точката на дузпата Бамба Диенг, който не остави никакви шансове на домакинския вратар Баршам.

Тагове: катар, сенегал