Мбапе продължава наказателната си акция в Катар, Франция е на четвъртфинал

Мбапе продължава наказателната си акция в Катар, Франция е на четвъртфинал Снимка: Getty Images

Франция отнесе с 3:1 Полша на осминафиналите на Мондиал 2022 и продължава по план защитата на световната си титла.

Французите надделяха без особени проблеми след два гола и една асистенция на суперзвездата Килиан Мбапе.

Нападателят на ПСЖ вече има пет гола на това първенство. Оливие Жиру пък записа името си в историята след като откри резултата и изпревари Тиери Анри начело на реализаторите в националния тим с общо 52 попадения.

След интересно начало, в което и Полша направи няколко опасни атаки, Жиру откри в самия край на първото полувреме.

Той беше изведен от Мбапе и стреля покрай Шчезни за 1:0.

Тимът на Дидие Дешан започна мощно втората част в опит рано да си реши мача.

Голът на успокоението падна в 74-тата минута, когато Мбапе удвои с мощен шут.

Най-красивият момент остана за добавеното време, когато Килиан се разписа с превъзходен параболичен удар в далечния ъгъл.

В самия край Полша получи дузпа, след като Упамекано отклони с ръка едно центриране отляво.

Роберт Левандовски получи шанса да завърши първенството с гол, но стреля изключително слабо и Уго Лорис с лекота улови.

Вратарят обаче беше излязъл пред голлинията и дузпата беше изпълнена отново, а Лева сполучи при втория опит, за да оформи крайния резултат.

В следващата фаза Франция ще срещне Англия или Сенегал.