Хеттрик на Роналдиньо прати Милан на 6 точки зад Интер

Милан победи с 4:0 Сиена в мач от 20-ия кръг на Серия „А" и се доближи на 6 точки от лидера във временното класиране Интер.

Хеттрик за „росонерите" отбеляза бразилската звезда Роналдиньо. Четвъртото попадение за Милан вкара Марко Бориело.

Това бе първият хеттрик на 29-годишния Роналдиньо откакто пристигна в Милано през лятото на 2008 г.

В следващия кръг Милан среща Интер. Тимът на Леонардо изостава с 6 точки, но има мач по-малко.

Ювентус продължи с лошата си серия и загуби с 0:1 гостуването си на Киево. Единственото попадение в мача отбеляза Дженаро Сардо, който се разписа в 33-ата минута.

С тази победа Киево прекъсна серията си от три поредни загуби в първенството и записа първи успех в историята си срещу Ювентус.

„Старата госпожа" записа седма загуба от началото на сезона и остана на четвъртата позиция във временното класиране с актив от 33 точки. Киево пък се изкачи до 11-ото място с 27 точки.

На трето място излезе тимът на Рома, който победи  Дженоа с 3:0.Два гола за римляните отбеляза новото попълнение Лука Тони. Победата за Рома, която беше трета поред, удължи серията на отбора на 14 мача без загуба (11 победи и 3 равенства).

Парма на Валери Божинов продължи да затъва и не успя да спечели домакинството си срещу Удинезе. Двубоят на "Енио Тардини" завърши 0:0, а българският национал остана през целия мач на резервната скамейка. В 25-ата минута на мача Никола Аморузо изпусна дузпа за „пармалатите".