Арсенал поведе във Висшата лига

Арсенал победи с  4:2 Болтън и излезе начело във Висшата лига.

Тимът на Арсен Венгер се изравни по точки с Челси, но има по-добра голова разлика. "Сините" обаче имат мач по-малко.

„Топчиите" успяха да обърнат резултата от 0:2 до 4:2 след добра игра на капитана Сеск Фабрегас, който вкара един гол и направи една асистенция.

След успеха, Арсенал който стана най-резултатният тим в първенството с  59 отбелязани гола, удължи серията си без загуба на осем мача и записа осма поредна победа срещу Болтън.

Головете за тима на Арсен Венгер вкараха Томаш Росицки (43'), Сеск Фабрегас (52'), Томас Вермален (65') и Андрей Аршавин в 85-ата минута. За Болтън се разписаха Гари Кейхил в 7-ата минута и Матю тейлър от дузпа в 27-ата минута.

В другия мач Ливърпул постигна първа победа за новата година, след като победи с 2:0 Тотнъм на „Анфийлд".

Тимът на Рафа Бенитес игра без контузените Фернандо Торес и Стивън Джерард.

С успеха „мърсисайдци" се доближаха на точка от Тотнъм и Манчестър Сити, които са 4-и и 5-и във временното класиране.

Загубата на „Анфийлд" прекъсна серията на "шпорите" от шест поредни срещи без загуба и шест поредни мача във Висшата лига без допуснат гол.

И двете попадения за Ливърпул вкара Дирк Каут, който се разписа в 6-ата и 93-ата минута.