ЦСКА и Лукойл вече на полуфинал

Волейболистите на ЦСКА за трета поредна година са на полуфинал Снимка: Бгнес
Волейболистите на ЦСКА за трета поредна година са на полуфинал

Волейболните тимове на ЦСКА и Лукойл са първите два полуфиналиста във вътрешното първенство при мъжете. „Червените", които станаха шампион в редовния сезон отстраниха с 2:0 победи в серията Монтана. По пътя към третия си пореден полуфинал съставът на Александър Попов не загуби и гейм. Поражението пък праща Монтана да играе във втория ешалон, който носи името Висша Лига.

Лукойл пък се справи със Славия. Бургаският тим обаче загуби два гейма във втория мач днес. Въпреки това до изненада не се стигна и след 3:0 вчера и 3:2 днес съставът, спонсориран от петролния гигант си осигури участието в следващата фаза. Славия пък ще трябва да се бори за мястото си в елита с втория в класирането на Висшата лига

Съперник на ЦСКА ще бъде победителя от двойката Пирин Разлог - Арда. Тимът на Пирин води с 1:0 в серията, а вторият мач е утре. Лукойл пък ще спори с победителя от Левски - Марек. „Сините" водят с 1:0 след чиста победа като домакин вчера. Втората среща е утре в Дупница.

Ако Пирин и Левски се справят със съперниците си те ще повторят полуфиналите от миналия сезон. Тогава ЦСКА спечели срещу Пирин с 3:0 в серията, а Левски отстрани Лукойл със същия резултат. На финала сините дадоха само един мач на ЦСКА и триумфираха с титлата.