Пирин охлади шампионските амбиции на Литекс

Неделя не бе щастлив ден за бразилския вратар на Литекс Родриго Галато, който получи цели четири гола от Пирин Снимка: Parana-online.com

Пирин победи водача в класирането на "А" група Литекс с категоричното 4:1, без да остави съмнение за превъзходството си.

На стадиона в Кюстендил, където играе домакинствата си Пирин заради ремонта на своя "Христо Ботев" в Благоевград, стана много здрав мач.

"Орлетата" на треньора Стефан Грозданов поведоха след страхотен пробив на Даниел Младенов и се прибраха в своята половина, чакайки възможности за контраатака.

Литекс имаше надмощие в този период на мача, но успя да го материализира чак след подновяването на играта, когато влезлият като смяна национал Ивелин Попов се разписа във вратата на Макенджиев след центриране отляво на Дока.

Пирин натисна отново и за две минути - 59-ата и 60-ата, уби интригата с голове на Драги Коцев с глава и на Борис Кондев, който вкара и миналата седмица на Миньорв и засега спазва обещанието си да бележи във всеки мач!

В 84-ата мин. и четвъртият нападател на Пирин Зоран Златковски, който влезе като резерва, се разписа много лесно, правейки добавка след отбит от вратаря Галато удар на Коцев.