Валери Божинов бележи при победа на Парма

Парма победи Аталанта с 1:0 в мач от 28-ия кръг на серия „А".

Българският нападател на Валери Божинов отбеляза единственото попадение на "Енио Тардини".

Националът се разписа в 71-ата минута на срещата, само девет минути, след като влезе в игра на мястото на Давиде Ланзафаме.

Попадението срещу Аталанта е шесто за Божинов от началото на кампанията.

С него той поведе в голмайсторската листа на Парма през този сезон.

Любопитно е, че при пет от головете на Валери Божинов Парма победи, а попадението му срещу Интер донесе точка за „дуковете".

След този мач Парма е на 12-то място с актив от 37 точки.

В друг двубой от 28-ия кръг Ювентус завърши 3:3 със Сиена.

Играчите на Алебрто Дзекерони набързо поведоха с 3:0, но допуснаха гостите да отбележат три попадения и завършиха наравно.

Капитанът на Юве Алесандро дел Пирео се разписа на два пъти съответно във 2-ата и 7-ата минути, а Антонио Кандрева направи преднината класическа още в 12-ата мин. Пет минути по-късно Марко Макароне върна едно попадение, а в 46-ата м Абделкадер Гезал вкара за 2:3. 15 минути преди края отново Гезал оформи крайното 3:3 от наказателен удар.

След този мач Ювентус е на 5-то място с 45 точки, докато Сиена е на дъното с едва 22 т.