Астън Вила и Стилян Петров на финал за "Карлинг Къп" след шоу с 10 гола

Астън Вила се класира за финала на турнира „Карлинг Къп" след успех в полуфинален мач реванш срещу Бирмингам с 6:4.

Българският национал и капитан на Вила Стилиян Петров беше на терена през цялата среща.

Гостите играха повече от 61 минути с човек по-малко, след като в 39-ата минута червен картон получи защитникът Кристофър Самба.

Астън Вила, който спечели първият мач от полуфиналите с 1:0, успя да обърне резултата от 0:2 до 6:4 и продължи напред с общ резултат 7:4.

На финала Астън Вила ще играе с победителя от сблъсъка между Манчестър Юнайтед и Манчестър Сити. "Гражданите" спечелиха с 2:1 у дома първата среща.

Мачът ще бъде на 28-и февруари на стадион "Уембли" в Лондон. Ако тимът на Стилиян Петров спечели, това ще бъде първи трофей за клуба от 1996 г., когато Вила печели отново турнира "Карлинг Къп".

Астън Вила е европейски клубен шампион от 1982 година.