Ливърпул катастрофира и във ФА Къп

Ливърпул загуби с 1:2 от Рединг преиграването от третия кръг на турнира за ФА Къп и напусна надпреварата.

Двубоят на „Анфийлд" беше много драматичен.

Автогол на Бертран в 45-ата минута даде преднина на тима на Рафа Бенитес. Ливърпул запази резултата до 92-ата минута, когато Сигурдсон изравни от дузпа и прати мача в продължения.

В допълнителното време Рединг отбеляза победен гол, реализиран от Шейн Лонг в 99-ата минута и елиминира Ливърпул.

Така след отпадането от Шампионската лига, Карлинг Къп и слабото представяне във Висшата лига, „мърсисайдци" напуснаха и турнира за Купата на Англия.

След мача стана ясно, че Фернандо Торес и Стивън Джерард са получили контузии.

Двамата лидери на Ливърпул напуснаха принудително терена още през първото полувреме.

Торес бе заменен в 30-ата минута заради силни болки в коляното, а Джерард не излезе за второто полувреме заради проблем с ахилесите.

В следващия кръг Рединг ще приеме като домакин Бърнли, а Ливърпул се присъедини към Манчестър Юнайтед, елиминиран на същия етап от турнира от третодивизионния Лийдс.

В друг мач от ФА Къп, Нюкасъл победи Плимут с 3:0 с хеттрик на Питер Ловенкрандс и се класира за четвъртия кръг на турнира.