ЦСКА загуби две точки в Стара Загора

ЦСКА загуби първи точки под ръководството на Йоан Андоне Снимка: Спортал
ЦСКА загуби първи точки под ръководството на Йоан Андоне

ЦСКА загуби първи точки под ръководството на Йоан Андоне.

В мач от 17-ия кръг на „А" група Берое и ЦСКА завършиха наравно 0:0 в Стара Загора пред близо 10 000 зрители.

„Армейците" играха 40 минути с човек повече след изгонването на зашитника на домакините Иво Иванов в 49-та минута.

Берое продължава силната си серия у дома и след победите през есента срещу Левски  с 1:0 и Литекс с 3:0, взима точки и от трети от грандовете в българския футбол.

Тимът на Илиан Илиев и този на Черно море продължават да са единствените отбори без домакинска загуба този сезон.

След равенството ЦСКА изостава на три точки зад водача Литекс, който в неделя гостува на Пирин.

След мача треньорът на ЦСКА Йоан Андоне призова собствениците на клуба да вземат Христо Стоичков или друг треньор, ако той не успее да изведе „армейците" до титлата.

"Имам договор за година и половина. Ако не спечеля шампионата ще си отида. Няма да искам аз да стоя. Ако остана на второ място и президентът иска да ме задържи ще остана, но самият аз няма да искам. Аз съм дошъл да спечеля шампионата, ако не го спечеля, нека дойде Стоичков или някой друг. Това е животът на треньора, аз знам как е. Футболът не е сложен, всичко е просто и ясно", заяви той на пресконференцията след двубоя.

Андоне каза още, че е останал доволен от играта на своя тим, но отново изрази безпокойство относно концентрацията на неговите футболисти в предни позиции.

„Можем да станем шампиони само, ако вкарваме голове. Мисля, че днес доминирахме, Владеехме повече играта, когато бяхме 11 на 11. Берое имаха няколко положения, след което се затвориха и единствената им цел беше да играят за 0;0. Във футбола се случва да направиш и равен, но реалният резултат днес беше 5:2. Имаме доста работа в завършващата фаза, за да можем да бележим голове. Създадохме достатъчно положения, но за да ги вкараш трябва да имаш концентрация в завършващата фаза. Ще трябва да спечелим тези две точки, които загубихме днес. Има още 13 кръга. Ще видим какво ще стане, но могат да се случат много неща. Относно рефера мисля, че свири коректно. Знам, че това е най-добрият съдия в България, който е международен".

Треньорът на Берое Илиан Илиев съжали, че неговият отбор не е успял да победи ЦСКА, но е доволен и от нулевото равенство, след като цяло второ полувреме тимът му игра с човек по-малко.

„Доволен съм, че на тежкия терен се представихме добре. Първото полувреме имахме по-добри положения от ЦСКА. След изгонването на Иво Иванов трябваше да играем за равенство, въпреки че със смените показах, че продължаваме да искаме победата", заяви младият наставник след края на двубоя.

В друг мач от 17-ия кръг Локомотив (Пловдив) записа първа победа през пролетния полусезон, след като надделя с 2:1 над Черноморец.

Головете за домакините вкараха Йордан Тодоров и Гара Дембеле.

Бившият играч на ЦСКА поведе своите към успеха с попадение в 49-ата минута, а французинът покачи на 2:0 четири минути по-късно.

Почетното попадение за гостите вкара Мартин Тошев.