Ясен е жребият на Григор за Шанхай, в една четвъртина е с Алкарас

Ясен е жребият на Григор за Шанхай, в една четвъртина е с Алкарас Снимка: Getty Images

Григор Димитров ще стартира срещу победителя от мача между Александър Вукич (Австралия) и Роберто Карбайес Баена (Испания) на турнира по тенис на твърда настилка от сериите Мастърс в Шанхай с награден фонд 8,8 милиона долара, който започва на 4 октомври.

Димитров е поставен под номер 18 в основната схема и почива в първия кръг.

32-годишният българин, който е 19-и в класацията на АТП в момента, няма загуба и от двамата си евентуални съперници.

Димитров спечели единствения си мач досега срещу 50-ия в света Вукич с 6:3, 6:4 през юни на надпреварата на трева в лондонския Куинс Клъб.

Димитров има две победи в две срещи срещу 61-вия в световната ранглиста Карбайес Баена, като едната също е по-рано през годината в Женева през май с 6:1, 6:4.

В трети кръг най-вероятният му съперник е шампионът от Джухай - Карен Хачанов, който започва с мач срещу квалификант.

Потенциалният двубой на Димитров с Алкарас би бил в четвърти кръг. За испанеца най-голямата трудност преди това би бил Дан Еванс. Карлитос стартира срещу Нуно Боржеш или Грегоар Барер.