Борусия и Легия си вкараха 12 гола в Шампионската лига

Марко Ройс вкара три от головете в спектакъла, който изнесоха Борусия и Легия Снимка: Getty Images
Марко Ройс вкара три от головете в спектакъла, който изнесоха Борусия и Легия

В най-резултатния мач в Шампионската лига от доста време насам Борусия Дортмунд и Легия Варшава завършиха при необичайния резултат 8:4.

В същинския дъжд от голове на "Сигнал Идуна Парк" още първото полувреме приключи 5:2 и постави рекорд. Гостите от Легия откриха в 11-ата минута чрез Прийович, но Шинджи Кагава им вкара два гола в 17-ата и 18-ата и обърна резултата до 2:1 за Борусия. След само още две минути Нури Шахин направи 3:1, преди отново Прийович да върне един гол за Легия.

Между 29-ата и 32-ата минута домакините отново изригнаха и доведоха резултата до 5:2 с голове Осман Дембеле и на Марко Ройс, който приключи мача с хеттрик.

Падналите седем гола до 32-ата минута са рекордна резултатност в историята на Шампионската лига.

В началото на второто полувреме именно Ройс отбеляза втория си гол и направи резултата 6:2, но Легия не се предаде и няколко минути по-късно Михал Кухарчик вкара трети гол за поляците. След двайсетина минути затишие в мача голеадата продължи в последните минути. В 81-ата Феликс Паслак направи 7:3 за Борусия, а две минути по-късно Неманя Николич намали на 4:7.

В добавеното време Ройс вкара третия си гол, с който фиксира и крайния резултат.

С успеха немският отбор остана на първо място в своята група F с 13 т., две повече от Реал Мадрид. Реал и Борусия си осигуриха участие в следващата фаза и ще решат първото място в директния двубой на 7 декември.

Българинът Михаил Александров беше резерва и не влезе в игра за Легия, но българското участие в турнира тази вечер започна още от ранния мач.

Георги Миланов изигра цял мач за ЦСКА Москва, които измъкнаха домакинско 1:1 срещу Байер Леверкузен, но се простиха с шансовете си да се класират в елиминационната фаза. Кевин Фоланд вкара за гостите в 16-ата минута, а Бибрас Надхо изравни за ЦСКА в 76-ата.

Руският отбор е на последно място в групата с 3 т., но все още има шансове за третото място и участие в Лига Европа, тъй като Тотнъм загуби от Монако с 1:2 и остана само с точка над ЦСКА Москва. Французите си осигуриха първото място в групата с 11 т., а Байер са втори със 7.

В последния кръг Тотнъм приема ЦСКА в Лондон, а Монако гостува в Леверкузен.

Треньорът на Динамо Загреб Ивайло Петев записа нова загуба в Шампионската лига - 0:1 от Лион.

В 72-ата минута Лаказет вкара единствения гол в мача, който остави Динамо с пет загуби в групата, без точки и без вкаран гол.

Трите точки за Лион означават, че французите все още могат да продължат напред, ако победят минимум с 2:1 или с над два гола разлика Севиля в последния кръг у дома на "Люмиер". Първенец в тази група с точка пред Севиля вече е Ювентус, който си осигури класиране напред след 3:1 над испанците тази вечер.

В последния кръг Петев и Динамо гостуват именно на Юве.