Тотнъм профука два гола преднина в Гърция

Хари Кейн е влязъл в препирня с Ясин Мериа от домакините след отсъждането на дузпата за Тотнъм Снимка: Getty Images

Тотнъм завърши 2:2 срещу Олимпиакос в Пирея в първия си мач от група B на Шампионската лига.

Играчите на Маурисио Почетино натрупаха аванс от 2:0 през първата част, но взеха само точка срещу напористите гърци, а можеха и да загубят.

Домакините започнаха силно мача и определено имаха преимущество срещу финалиста в турнира от миналия сезон.

Те обаче изпуснаха няколко ситуации, като при една от тях Поденсе уцели дясната греда на Уго Лорис.

После Тотнъм бързо си осигури комфортна преднина с два гола за 4 минути. Първо в 26-ата минута Хари Кейн беше спънат в пеналта и от отсъдената дузпа сам се нае да открие резултата - 1:0 за Тотнъм.

След половин час игра Лукас Моура направи 2:0 със силен удар от границата на наказателното поле.

Олимпиакос не се отчая и малко преди почивката се върна в мача след отлична атака и много точен шут на Даниел Поденсе в далечния ъгъл - 1:2.

В 52-ата минута Вертонген изрита Валбуена в наказателното поле на Тотнъм и домакините също получиха дузпа.

Самият Валбуена вкара наказателния удар за 2:2.

После "шпорите" опитаха да си осигурят нова преднина, но Деле Али, Кейн и Ерик Ламела не успяха да преодолеят Са.

Краят на мача беше за Олимпиакос, който направи няколко добри атаки, а в 95-ата минута Уго Лорис увисна и намеса на Бен Дейвис спаси Тотнъм.