Барса се сбогува с Шампионската лига с голово шоу срещу аутсайдер

Барса се сбогува с Шампионската лига с голово шоу срещу аутсайдер Снимка: Getty Images

Барселона завърши участието си в тазгодишната Шампионска лига с победа с 4:2 като гост на Виктория Пилзен.

Каталунците нямаха шансове да продължат напред още преди този мач и играха в експериментален състав, а Феран Торес водеше атаката и записа два гола за успеха.

Маркос Алонсо откри още в 6-ата минута, после Торес направи 2:0 точно преди почивката и не изглеждаше, че победата на Барса подлежи на съмнение.

В началото на втората част Томас Чори намали от дузпа, но само три минути по-късно Феран Торес вкара трети гол във вратата на Виктория.

Томас Чори намали на 2:3, а 15 минути преди края 19-годишният Пабло Торе стана автор на последния гол за гостите.

В същата група "C" Байерн Мюнхен завърши с пълен актив от точки, след като победи Интер с 2:0 у дома.

Бенжамен Павар и Ерик Максим Чупо-Мотинг отбелязаха попаденията в мач без значение, в който и двата тима заложиха на част от резервите си.

В крайното класиране в групата първенец е Байерн с 18 т., а заедно с него към елиминациите продължава и Интер с 10.

Барса (7) потегля към Лига Европа, докато Виктория Пилзен (0) приключва с европейските турнири.