Безжалостен Реал вдигна Суперкупата и изравни Барса и Милан

Безжалостен Реал вдигна Суперкупата и изравни Барса и Милан Снимка: Getty Images

Реал Мадрид грабна Суперкупата на УЕФА за пети път в историята си след уверена победа с 2:0 над Айнтрахт Франкфурт във финалния двубой в Хелзинки.

Така "белите" спечелиха още един трофей под ръководството на Карло Анчелоти, след като в предния сезон триумфираха в Ла Лига и в Шампионската лига.

Реал вече е отборът с най-много Суперкупи на Европа заедно с Барселона и Милан, които също имат по пет.

Тази вечер Айнтрахт започна добре и създаде чисто положение, при което Тибо Куртоа трябваше да се намесва.

С напредването на мача обаче германският клуб не успя да окаже сериозна съпротива и след като веднъж удар на Винисиус беше изчистен от голлинията, мадридчани поведоха в 37-ата минута чрез Дейвид Алаба.

Австрийският национал се разписа отблизо след разиграване при ъглов удар.

Карим Бензема пък откри головата си сметка за кампанията в 65-ата минута с удар, при който Кевин Трап трябваше да се намеси по-добре.

Оттам нататък нямаше никакво съмнение в успеха на Реал Мадрид, който беше изцяло със състава от миналия сезон.

Едва в последните пет минути се появиха новите попълнения Антонио Рюдигер и Орелиен Чуамени.