Драма с дузпи донесе Суперкупата на УЕФА на Сити

Драма с дузпи донесе Суперкупата на УЕФА на Сити Снимка: Getty Images

Манчестър Сити спечели Суперкупата на УЕФА след победа с дузпи над шампиона на Лига Европа Севиля.

Редовното време завърши наравно 1:1, след което "гражданите" стигнаха до победа с 5:4.

При дузпите първите деветима бяха точни, но десетата бе изпусната от Неманя Гудел, който прати топката в напречната греда.

Севиля удари първи. Въпреки че Сити държеше топката в по-голямата част от времето, севилци успяха да организират бърза атака, тръгнала от вратаря. Топката се пренесе бързо до левия фланг, където Акуня центрира, Ен-Несири надскочи Аке и Гвардиол и с глава прати топката в мрежата зад Едерсон.

Коул Палмър изравни, също с глава. В 63-тата минута младокът избяга от защитата на андалусийци и хвана неподготвен Боно.

Малко преди и малко след това Ен-Несири пропусна две чисти положения за гол. И при двете Едерсон, останал сам срещу нападателя, излезе победител от двубоя.

В добавеното време Нейтън Аке имаше шанс да открадне победата за Сити, но заби топката в тревата, след което се намеси и Боно.

При дузпите Сити не сгреши нито веднъж от бялата точка, а Гудел сбърка петата за Севиля.