Фиорентина докосва полуфиналите, Базел и Ница не се победиха

Лигата на конференциите предложи интересни първи четвъртфинални мачове.

Закъсалият в Англия Уест Хем завърши наравно 1:1 при гостуването си на Гент. С този хикс "чуковете" прекратиха и солидната си победна серия от десет поредни победи в турнира през тази година.

Те успяха да излязат напред в края на първото полувреме чрез Дани Ингс в края на първото полувреме, но през втората част играчите на Дейвид Мойс допуснаха Юго Кайперс да отбележи изравнителното попадение.

Победителят от този сблъсък ще се изправи срещу спечелилия двубоя между Андерлехт и АЗ Алкмаар, в който белгийците взеха аванс от 2:0 у дома пред своите фенове.

При равенство завърши и мачът Базел - Ница - 2:2.

За сигурен полуфиналист може да се смята Фиорентина, който разби Лех Познан с 4:1 като гост. Ако не стане нещо сензационно, "виолетовите" очакват именно Базел или Ница в следващата фаза.