Гол срещу ЦСКА попадна сред най-добрите за сезона в Лигата на конференциите (видео) Снимка: Getty Images

Един от двата гола на Лоренцо Пелегрини при победата на Рома с 5:1 срещу ЦСКА в груповата фаза на Лигата на конференциите попадна сред десетте най-красиви през сезона в турнира.

Номинираният гол е първият на Пелегрини, с който той изравни резултата, след като Греъм Кери бе извел "червените" напред на "Олимпико" още в десетата минута. Пелегрини получи топка отдясно от Карсдорп, укроти я и с прекрасен удар от границата на наказателното поле прехвърли Густаво Бусато.

Той се нареди на пето място в класацията след гласуване на феновете, а на първо бе избран голът на Димитри Пайе от мача между Олимпик Марсилия и ПАОК.

На вторто и трето място в класацията бяха избрани две изключителни изпълнения от центъра на терена, които също може да видите във видеото.

Рома завърши първи в групата си, след което отстрани Витес, Будьо/Глимт и Лестър, преди да победи Фейенорд във финала на надпреварата.

В класацията за гол №1 на сезона попадна още едно попадение на "вълците" - на Николо Дзаниоло, но не победното от финала, а едно от трите му при разгрома с 4:0 срещу Будьо в четвъртфинала на "Олимпико".