Ливърпул пак не прости на Порто, Суарес съсипа Милан в 96-ата минута

Ливърпул пак не прости на Порто, Суарес съсипа Милан в 96-ата минута Снимка: Getty Images

Ливърпул постигна поредна изразителна победа над Порто в Шампионската лига.

Играчите на Юрген Клоп разгромиха португалците с 5:1 като гости в група B на турнира и вече имат 14 отбелязани гола в последните си три гостувания на "До Драгао".

"Мърсисайдци" поведоха още при първата си възможност, когато Мохамед Салах отбеляза с добавка. Египтянинът се разписа в шести пореден двубой.

В края на полувремето Садио Мане засече на празна врата подаване на Милнър и направи преднината на Ливърпул много комфортна.

След почивката Салах отбеляза още веднъж, а към края резервата Роберто Фирмино добави още две попадения.

Почетния гол за домакините беше дело на Мехди Тареми.

Същински трилър се оказа другият мач в групата, в който Атлетико Мадрид обърна Милан и спечели с 2:1 на "Сан Сиро".

Победния гол вкара Луис Суарес от меко казано спорна дузпа едва в 96-ата минута. Джунейт Чакър отсъди наказателния удар за игра с ръка на Пиер Калулу, но "росонерите" претендираха, че преди това е имало ръка на Тома Лемар.

Това наистина беше така, но след дълги протести разглеждането от ВАР не коригира решението на рефера.

Дузпата беше изпълнена точно и Суарес донесе победата на своите.

Преди това Милан откри в 20-ата минута чрез Рафаел Леао, но още преди да са изтекли 30 минути игра Франк Кесие получи втори жълт картон и беше изгонен.

С човек по-малко домакините удържаха предимството си чак до 84-тата минута, когато резервата Антоан Гризман вкара първия си гол след завръщането си в Атлетико.

В групата води Ливърпул с 6 т. пред Атлетико с 4, Порто с 1 и Милан с 0.