Меси завладя Ню Йорк с гениално изпълнение в дебюта си в МЛС (видео)

Меси завладя Ню Йорк с гениално изпълнение в дебюта си в МЛС (видео) Снимка: Getty Images

Лионел Меси продължава да прави сензационни неща във всеки свой мач с екипа на Интер Маями и този път завладя Ню Йорк при дебюта си в МЛС.

Аржентинският гений беше получил почивка и стартира на скамейката мача срещу Ню Йорк Ред Булс, но всички на стадиона тръпнеха в очакване да го видят на терена - и той не ги разочарова.

Публиката посрещна с мощно неодобрение обявяването на стартовите състави, защото не чу името на своя любимец.

Периодично зрителите скандираха името на Меси, а хиляди от тях бяха с фланелки на Аржентина.

Те най-сетне бяха зарадвани в 60-ата минута, когато Лео беше пуснат в игра от Тата Мартино при резултат 1:0 за неговия отбор.

В 89-ата минута суперзвездата някак успя да обработи една топка в наказателното поле и през трима съперници пусна гениален пас надясно към Бен Кремаски в невъзможен коридор.

Оттам Меси веднага получи обратно точно пред голлинията и завърши на празна врата - 2:0!

Това сложи край на интригата и стана ясно, че домакините са победени, но въпреки това стадионът беше на крака, за да аплодира изпълнението на аржентинеца.

Футболът в Щатите продължава да се тресе след пристигането на Меси, който вече има 11 гола за Интер в първите си 9 мача за своя нов клуб.

А да не забравяме, че това беше тим, който не беше успявал да победи в 11 поредни мача преди мегатрансфера.