ПСЖ размаза с 5:2 конкурента си за титлата (видео)

ПСЖ размаза с 5:2 конкурента си за титлата (видео) Снимка: Getty Images

Пари Сен Жермен отнесе с 5:2 Монако на "Парк де Пренс" и така се откъсна с 6 т. пред един от преките си конкуренти за титлата в Лига 1.

Шампионите показаха, че във френското първенство трудно може да има интрига за първото място, а головете за тях отбелязаха петима различни играчи.

През по-голямата част от първото полувреме мачът беше равностоен и след като Гонсало Рамош откри за домакините, Монако изравни чрез Такуми Минамино.

Усман Дембеле обаче спечели дузпа в 38-ата минута и Килиан Мбапе я превърна в гол за 2:1.

В рамките на две минути след 70-ата ПСЖ качи резултата до 4:1 с попадения на Дембеле и Витиня и макар че Фоларин Балогун намали на 2:4, интрига вече нямаше.

Дълбоко в добавеното време се разписа и Рандал Коло Муани.

Монако беше сочен за един от малкото отбори, способни да застрашат доминацията на ПСЖ през този сезон, но двубоят показа, че това трудно може да се случи.

Парижани водят в класирането с 30 т., на второто място е Ница с 26 и мач по-малко, а трети е Монако с 24.