Везенков допринесе за победа над шампиона на НБА (видео)

Александър Везенков игра 14 минути при впечатляваща победа на неговия Сакраменто Кингс над действащия шампион в НБА Денвър Нъгетс.

"Кралете" надвиха съперника със 123:117, а българинът допринесе с 4 точки и три борби.

Третата поредна победа на Сакраменто беше постигната, въпреки че тимът спечели единствено втората четвърт.

В нея Денвър беше отнесен с цели 19 т. разлика и така на полувремето Сакраменто водеше с 14 т. - 64:50.

Отбелязаните от Везенков точки паднаха именно в началото на втората четвърт, като първо той вкара много чиста тройка, а малко по-късно беше точен и при един от двата си наказателни удара.

Денвър беше предвождан от голямата звезда и баскетболист №1 на миналия сезон Никола Йокич, който изигра голям мач с трипъл-дабъл от 36 точки, 13 борби и 14 асистенции.

Накрая обаче Сакраменто ликуваше и стигна до петото място в Западната конференция с актив от 11 победи и 7 загуби.