Нидерландия и Еквадор оставиха отворен спора за първото място

Нидерландия и Еквадор завършиха 1:1 в мач от група "А" на Световното първенство, игран на стадион "Халифа Интернешънъл". Познати герои се разписаха за двата тима, които са на върха в класирането с еднакви показатели. Става въпрос за Коди Гакпо и Енер Валенсия.

Така "лалетата" продължиха серията си без загуба на 17 мача, а тази на Еквадор наброява девет.

"Лалетата" нанесоха първия си удар рано-рано. Още е шестата минута Клаасен пресече едно подаване в половината на еквадорците и веднага пусна към Гакпо, който със страхотен удар с левия крак от границата на наказателното поле прати топката до близката греда на Галиндес.

След 20-ата минута еквадорците се окопитиха и владееха повече топката, а Еступинан се опитваше да тормози европейския тим. В 32-рата минута Валенсия се освободи много добре от Дъмфрис и стреля силно в близкия ъгъл, но Ноперт изби в корнер.

В добавеното време на първата част попадение на Еступинан бе отменено заради засада.

Още в 4-тата минута на второто полувреме Еквадор изравни резултата. Ноперт изнесе неубедително топка, Кансело овладя и намери Еступинан, чийто удар бе избит от вратаря, но Енер Валенсия направи добавка отблизо, отбелязвайки третия си гол на Световното. След чак игра Еквадор можеше да стигне до пълния комплект точки, но топката срещна гредата след удар на Плата.

Ноперт направи сериозна грешка в първата минута на добавеното време, когато закъсня с изритването на топката, бе атакуван и след рикошета можеше да се стигне до нелепо попадение във вратата му.

Лошата новина за "трикольорите" беше, че Валенсия напусна терена с контузия на десния крак, чиято сериозност ще се изяснява в следващите дни

В последния рунд в групата Нидерландия играе с аутсайдера Катар, докато Еквадор ще има много тежък сблъсък с коравия тим на Сенегал.