У дома съсипват Ла Фурия и крещят "Danke", Енрике заговори за инфаркт

Испанските медии са безпощадни към националния отбор на страната след "мрачната" загуба с 1:2 от Япония и същевременно благодарят на Германия, че победи Коста Рика и класира Ла Фурия за осминафиналите на световното.

За няколко минути в четвъртък вечерта имаше момент с резултати в двата мача, които изхвърляха европейските грандове, събрали се в "група на смъртта".

Отборът на Ханзи Флик навакса изоставане от 1:2, за да спечели срещу костариканците с 4:2, което изпрати Испания напред по голова разлика благодарение на онова 7:0 на старта срещу представителите на КОНКАКАФ. Сега за Испания предстои двубой срещу Мароко, а за Бундестима - полет към дома.

В своя материал за мача каталунският Sport нарича представянето на Испания "мрачно", въпреки че световните шампиони от 2010 г. имаха предимство по отношение на притежанието на топката.

Испания излезе напред след 11 минути чрез Алваро Мората, но в началото на второто полувреме японците обърнаха и в крайна сметка удържаха.

Хаотичните събития от вечерта бяха образно описани на петъчните първи страници на вестниците в Испания, а на Пиренеите са еднакво засрамени от представянето на своите и благодарни на германците.

"Бяхме унижени", написа Marca, добавяйки, че "разочароващата Испания беше елиминирана за три минути и се класира благодарение на Германия".

Голямо внимание се обръща и на втория гол на японците, паднал след положение, при което имаше съмнение, че топката излиза в аут преди асистенцията .

AS написа "Danke!" като благодарност към Бундестима, а Mundo Deportivo също се покланя на Маншафта и разсъждава, че най-вероятно ще бъде избегната Бразилия на четвъртфиналите, а сблъсъкът с Лео Меси и Аржентина е възможен чак на финал.

L'Esportiu отбелязва, че Испания "е била облята в студена пот за три минути", докато Коста Рика е водела на германците, а на първата си страница Sport пише, че Ла Фурия е изиграла най-слабия си мач от много време насам.

В същото време испанският селекционер Луис Енрике заяви, че не е знаел резултата от другия двубой в групата.

"Не, повярвайте ми, не знаех! Вероятно щях да получа инфаркт, ако го бях научил. Бяхме изпаднали ли? Не обръщах внимание на другия мач, кога се случи това? Вероятно щях да си отида със сърдечен удар", коментира специалистът.