Този сайт използва „бисквитки“ (cookies). Разглеждайки съдържанието на сайта, Вие се съгласявате с използването на „бисквитки“. Повече информация тук.

Разбрах

Наградите "Еми" 2022: "Наследници", "Белият лотос" и "Тед Ласо" са най-добрите сериали

Продукции на HBO Max взеха повечето основни отличия, сред които и наградата на Зендая (вдясно) за най-добра актриса в главна роял в драматичен сериал за "Еуфория" Снимка: Getty Images
Продукции на HBO Max взеха повечето основни отличия, сред които и наградата на Зендая (вдясно) за най-добра актриса в главна роял в драматичен сериал за "Еуфория"

Най-добрите сериали и актьорски изпълнения за малък екран през изминалата година бяха отличени по време на 74-ите награди "Еми".

Големите победители след тричасовото шоу са три: хитът "Тед Ласо" на Apple TV+ грабна отличието за най-добър комедиен сериал, за най-добър лимитиран такъв беше посочен "Белият лотос" на HBO Max, а за най-добра драматична поредица - "Наследници" на HBO Max.

Две от лицата на "Тед Ласо" - Джейсън Судейкис (Тед Ласо) и Брет Голдстийн (Рой Кент) - за втора поредна година спечелиха отличията в категориите, в които бяха номинирани - съответно най-добър актьор в главна роля и най-добър актьор в поддържаща роля в комедиен сериал.

Тази година особено внимание получи и корейският хит Squid Game на Netflix, който внесе разнообразие сред американските продукции. Сериалът взе няколко награди, включително за най-добра режисура на драматичен сериал и актьор в главна роля в драматичен сериал.

Това беше и най-големият успех за Netflix в едно издание на "Еми", доминирано от HBO Max.

"Наследници" спечели три отличия в основната програма, а "Белият лотос" - цели 5. Към това могат да се добавят наградите на Зендая за "Еуфория" и на Джийн Смарт за "Хитринки", с които продукциите на HBO Max напълно взеха фокуса на тазгодишната церемония.

Ето и пълния списък с победители (бел.ред. сериалите, разпространявани с български заглавия у нас, са на български, останалите са оставени в оригинал):

Екипът на "Наследници", отличен като най-добър драматичен сериал. Снимка: Getty Images
Екипът на "Наследници", отличен като най-добър драматичен сериал.

Най-добър драматичен сериал:

"Наследници" (ПОБЕДИТЕЛ)

"Обадете се на Сол"

"Еуфория"

Ozark

Severence

Squid Game

Stranger Things

Yellowjackets

Най-добър комедиен сериал:

"Тед Ласо" (ПОБЕДИТЕЛ)

Abbott Elementary

"Бари"

"Успокой топката"

"Хитринки" (Hacks)

The Marvelous Mrs. Maisel

Only Murders in the Building

What We Do in the Shadows

Най-добър лимитиран сериал или антология:

"Белият лотос" (ПОБЕДИТЕЛ)

Dopesick

The Dropout

Inventing Anna

Pam and Tommy

Най-добър актьор в главна роля в драматичен сериал:

И Джунг-дже в Squid Game (ПОБЕДИТЕЛ)

Джейсън Бейтман в Ozark

Брайън Кокс в "Наследници"

Боб Оденкърк в "Обади се на Сол"

Адам Скот в Severence

Джеръми Стронг в "Наследници"

Най-добра актриса в главна роля в комедиен сериал:

Джийн Смарт в "Хитринки" (ПОБЕДИТЕЛКА)

Рейчъл Броснахан в The Marvelous Mrs. Maisel

Куинта Бранасън в Abbott Elementary

Кейли Куоко в "Стюардесата"

Ел Фанинг в "Велика"

Иса Рей в "Несигурни"

Най-добра актриса в главна роля в драматичен сериал:

Зендая в "Еуфория" (ПОБЕДИТЕЛКА)

Джоди Комър в "Убивайки Ийв"

Лора Лини в Ozark

Мелани Лински в Yellowjackets

Сандра О в "Убивайки Ийв"

Рийз Уидърспун в The Morning Show

Най-добър актьор в главна роля в комедиен сериал:

Джейсън Судейкис в "Тед Ласо" (ПОБЕДИТЕЛ)

Доналд Глоувър в "Атланта"

Бил Хейдър в "Бари"

Никълъс Холт във "Велика"

Стив Мартин в Only Murders in the Building

Мартин Шорт в Only Murders in the Building

Джейсън Судейкис и екипът на "Тед Ласо" Снимка: Getty Images
Джейсън Судейкис и екипът на "Тед Ласо"

Най-добра актриса в лимитиран сериал или ТВ филм:

Аманда Сайфред в The Dropout (ПОБЕДИТЕЛКА)

Тони Колет в "Стълбището"

Джулия Гарнър в Inventing Anna

Лили Джеймс в Pam and Tommy

Сара Полсън в Impeachment: American Crime Story

Маргарет Куоли в Maid

Най-добра актриса в поддържаща роля в лимитиран сериал или ТВ филм:

Дженифър Кулидж в "Белият лотос" (ПОБЕДИТЕЛКА)

Кони Брайтън в "Белият лотос"

Александра Дадарио в "Белия лотос"

Кейтлин Девър в Dopesick

Наташа Ротуел в "Белият лотос"

Сидни Суийни в "Белият лотос"

Мери Уинингам в Dopesick

Най-добър актьор в поддържаща роля в комедиен сериал:

Брет Голдстийн в "Тед Ласо" (ПОБЕДИТЕЛ)

Антъни Кариган в "Бари"

Тохийб Джимо в "Тед Ласо"

Ник Мохамед в "Тед Ласо"

Тони Шалуб в The Marvelous Mrs. Maisel

Тайлър Джеймс Уилямс в Abbott Elementary

Хенри Уинклър в "Бари"

Боуен Янг в Saturday Night Live

Най-добра актриса в поддържаща роля в комедиен сериал:

Шерил Лий Ралф в Abbott Elementary (ПОБЕДИТЕЛКА)

Алекс Борстийн в The Marvelous Mrs. Maisel

Хана Айнбиндер в "Хитринки"

Джанел Джеймс в Abbott Elementary

Джуно Темпъл в "Тед Ласо"

Хана Уадингам в "Тед Ласо"

Най-добра актриса в поддържаща роля в драматичен сериал:

Джулия Гарнър в Ozark (ПОБЕДИТЕЛКА)

Патриша Аркет в Severance

Хо Йон-юнг в Squid Game

Кристина Ричи в Yellowjackets

Рия Сийхорн в "Обади се на Сол"

Джей Смит Камерън в "Наследници"

Сара Снуук в "Наследници"

Сидни Суийни в "Еуфория"

Най-добър актьор в поддържаща роля в драматичен сериал:

Матю Макфейдън в "Наследници" (ПОБЕДИТЕЛ)

Никълъс Браун в "Наследници"

Били Кръдъп в The Morning Show

Киърън Кълкин в "Наследници"

Пак Хе-Съ в Squid Game

Джон Туртуро в Severance

Кристофър Уокън в Severance

Йон-Су О в Squid Game

Най-добър актьор в поддържаща роля в лимитиран сериал или филм:

Мъри Бартлет в "Белият лотос" (ПОБЕДИТЕЛ)

Джейк Лейски в "Белият лотос"

Уил Поултър в Dopesick

Сет Роугън в Pam and Tommy

Питър Сарсгаард в Dopesick

Майкъл Щулбарг в Dopesick

Стив Зан в "Белият лотос"

Най-добър актьор в главна роля в лимитиран сериал или филм:

Майкъл Кийтън в Dopesick (ПОБЕДИТЕЛ)

Колин Фърт в "Стълбището"

Андрю Гарфийлд в Under the Banner of Heaven

Химеш Пател в "Станция Единайсет"

Себастиан Стан в Pam and Tommy

Екипът на "Белият лотос". Снимка: Getty Images
Екипът на "Белият лотос".

Най-добра режисура за драматичен сериал: Хванг Донг-хюк за епизода Red Light, Green Light на сериала Squid Game (ПОБЕДИТЕЛ)

Най-добър сценарий за комедиен сериал: Куинта Бронсън за пилотния епизод на сериала Abbott Elementary (ПОБЕДИТЕЛКА)

Най-добър сценарий на епизод на драматичен сериал: Джеси Армстронг за епизода All The Bells Say на "Наследници" (ПОБЕДИТЕЛ)

Най-добра режисура за комедиен сериал: М. Джей. Дилейни за епизода No Weddings and a Funeral на сериала "Тед Ласо" (ПОБЕДИТЕЛ)

Най-добър сценарий за вариететна специална програма: Джерод Макмайкъл за Rothaniel (ПОБЕДИТЕЛ)

Най-добър сценарий за лимитиран сериал, антология или телевизионен филм: Майк Уайт за "Белият лотос" (ПОБЕДИТЕЛ)

Най-добра режисура за лимитиран сериал, антология или телевизионен филм: Майк Уайт за "Белият лотос (ПОБЕДИТЕЛ)

Най-добра състезателна програма: Lizzo's Watch Out for the Big Grrrls (ПОБЕДИТЕЛ)

Най-добро ток шоу: "Шоуто на Джон Оливър" (ПОБЕДИТЕЛ)

Най-добра скеч поредица: "Saturday Night Live" (ПОБЕДИТЕЛ)

   

Най-четените