Челси спря серията на Сити и върна интригата във Висшата лига

Лампард и останалите от Челси куфеят пред своята агитка след победния гол във вратата на Манчестър Сити Снимка: Getty Images

Тимът на Челси стана първият, който успя да нанесе поражение на Манчестър Сити в рамките на Острова от началото на сезона.

"Сините" от Лондон удариха лидера в Премиършип в дербито от XV кръг и се върнаха с пълна сила в борбата за титлата, доближавайки се на седем точки от първото място.

"Гражданите", които не познаваха вкуса от поражението в Англия, пък вече имат само две пред Манчестър Юнайтед, а в неделя приемат набиращия все по-висока скорост в кампанията Арсенал.

Щастливата развръзка за момчетата на Андре Вияш-Боаш изглеждаше твърде далеч в началните минути на сблъсъка, като гостите от Сити успяха да поведат с гол почти от съблекалните.

Още във 2-ата минута Серхио Агуеро отправи гениален пас зад гърба на неориентирания Бранислав Иванович. На ръба на засадата бе Марио Балотели, който елегантно пое топката, финтира вратаря Петер Чех и на празна врата смълча 90 % от феновете на "Стамфорд Бридж".

Манчестър Сити продължи да доминира още 15-20 минути, след което постепенно предостави инициативата на Челси. В 34-ата Дейниъл Стъридж получи дълго подаване на дясното крило, финтира Гаел Клиши и центрира полувисоко към връхлитащия Раул Мейрелеш, за да може португалецът от въздуха да опъне мрежата зад Харт.

Ключовият момент за развитието на двубоя бе в 58-ата минута, когато Клиши получи втори жълт картон за спъване на Рамирес. Оттук насетне домакините изцяло поеха контрола над събитията, макар че като цяло опасностите пред гостуващата врата липсваха.

Все пак в 81-ата минута шут на Стъридж срещна ръката на Лескът, а влезлият малко преди това Франк Лампард стреля безпощадно в центъра на вратата на Харт за победното 2:1.