Бербатов не прости на Тотнъм

Номер 9 вкара гол номер 11 за сезона Снимка: Getty Images/Guliver
Номер 9 вкара гол номер 11 за сезона

Димитър Бербатов отказа прошка на Тотнъм навръх Сирни Заговезни и вкара победния гол на терена на бившия си тим. Фулъм спечели с 1:0 и удари по амбициите на "шпорите" за място в Шампионската лига.

В 52-ата минута на напрегнатото лондонско дерби Бербатов засече топката след подаване отдясно на германеца Саша Ритер. Българинът отказа да се зарадва бурно, изразявайки уважение към бившия му отбор и феновете на домакините.

Попадението на Бербатов е 11-о за сезона с екипа на Фулъм, затвърждавайки традиция тимът да не губи, когато деветката вкарва.

Победата бе сладка и за мениджъра на гостите Мартин Йол, който също е бивш наставник на Тотнъм.

"Димитър ми обеща нещо преди мача и удържа на думата си", каза Мартин Йол, щастливият мениджър на Фулъм.

С победата Фулъм се изкачи на 10-о място с 36 точки.

След Нова година тимът е загубил само два пъти от 9 мача, и то срещу Манчестър Сити и Манчестър Юнайтед.

Тотнъм остава четвърти с 54 точки. Тимът не бе губил у дома от 3 ноември 2012 г., а през този период на "Уайт Харт Лейн" не успяха да спечелят Манчестър Юнайтед, Арсенал и Челси.