Ювентус изстрада успеха си над Дженоа

Единият от голмайсторите за Ювентус Симоне Пепе се бори с Каха Каладзе от Дженоа Снимка: Getty Images

Отборът на Ювентус постигна трудна победа с 3:2 като домакин на Дженоа в мач от XXXII кръг на Серия "А" и продължава да преследва шестото място, което дава право на участие в Европа.

"Старата госпожа" стигна до победата, след като на два пъти се озова в ролята на догонващ в резултата.

Леонардо Бонучи си отбеляза автогол в 7-ата минута, давайки по този начин преднина на "грифоните".

Националът Симоне Пепе възстанови статуквото в 50-ата, но само шест по-късно при една бърза контраатака Флорес отново изведе гостите от Генуа напред.

Матри направи 2:2 в 63-ата минута, а седем преди края Лука Тони зарадва местните тифози, като донесе пълния успех за "бианконерите".

Ювентус продължава да окупира 7-ата позиция с актив от 51 точки, докато Дженоа е 12-и с 39.

Останалите срещи от този кръг започват в 16:00 часа българско време, а довечера в 21:45 стартира дербито Фиорентина - Милан.

Снощи се изиграха два мача от Калчото. Интер се наложи с 2:0 над Киево и си върна надеждите за спечелване на поредно Скудето.

Рома пък изтръгна победата като гост над Удинезе с 2:1 благодарение на гола на Франческо Тоти секунди преди да изтече добавеното време.