Бербатов вкара гол №21 във Висшата лига

Срещу Фулъм Димитър Бербатов вкара своя гол №21 във Висшата лига Снимка: getty images
Срещу Фулъм Димитър Бербатов вкара своя гол №21 във Висшата лига

Нападателят на Манчестър Юнайтед Димитър Бербатов отбеляза 21-ия си гол във Висшата лига на Англия след като се разписа в 12-та минута на домакинския мач на „червените дяволи" срещу Фулъм днес. Юнайтед спечели с 2:0, а второто попадение бе дело на Антонио Валенсия.

Асистенциите и за двата гола бяха на Луиш Нани, а с този успех "червените дяволи" имат вече аванс от десет точки на върха във Висшата лига. Българинът пък увеличи преднината си в подреждането при голмайсторите, като вече има с два повече от Карлос Тевес. Тимът на аржентинеца - Манчестър Сити обаче играе в понеделник.

След като изкара почти месец като резерва Бербатов започна като титуляр срещу Фулъм днес. Предишният път когато мениджърът на Юнайтед Алекс Фъргюсън гласува доверие на българина в стартовите 11 бе на 6 март в дербито с Ливърпул. Днес Бербатов бе и единственият нападател в състава след като Уейн Рууни не игра заради наказание, а Хавиер Ернандес бе оставен на пейката. Благоевградчанинът остана на терена през целия двубой.

С днешния си гол Митко изравни постижението си за най-много шампионатни попадения в рамките на един сезон. В последния си сезон в Байер (Леверкузен) - 2005/06 той също отбеляза 21 гола. Освен това Бербатов е само на две попадения от гол №50 с екипа на Манчестър Юнайтед

Победа записа и друг от българите във Висшата лига - Мартин Петров. Неговият Болтън би с 3:0 Уест Хем, а националът започна като титуляр и бе заменен едва в 79-та минута. Той асистира за втория и третия гол и пропусна отлична възможност да отбележи сам в 30-га минута.

Без гол за новия си тим Челси пък остана и след този кръг испанският национал Фернандо Торес. "Сините" от Лондон биха с 1:0 последният в класирането Уигън след гол на Флоран Малуда в 67-та минута. Световният шампион отново остана на резервната скамейка и се появи в игра едва в 60-та минута.

В 30-те минути, които изкара на терена Торес имаше две добри възможности да вкара, но ги пропиля. В първия случай той не успя да си спре топката, останал сам срещу вратаря, а във втория след пас на бившия му съотборник на "Анфийлд" Йоси Бенаюн, бе изведен в прекрасна позиция, но Ал Хабси отрази с вещина удара му.

Испанецът обаче взе дейно участие при реализирането на победното попадение на своя отбор, след като се пребори за топката при центриране на Лампард от корнер и при последвалото меле Малуда прати топката в мрежата.

Успех постигна и друг от претендентите за топ 4 - Тотнъм. Тимът възстанови поразклатеното си след мача в Шампионската лига самочувствие с успех с 3:2 над Стоук Сити. С два гола за успеха се отчете Питър Крауч.