Фаворитите в "желязната група" бият след обрати

Хегемонът в световния волейбол пречупи Куба, след като изоставаше с 0:2 гейма Снимка: FIVB.org
Хегемонът в световния волейбол пречупи Куба, след като изоставаше с 0:2 гейма

Бразилия и Русия очаквано стартираха с победи в първия ден на финалите от Световната лига в Полша в тежкатаа група "F".

"Селесао" се наложи с  3:2 над състава на Куба, след като губеше с 0:2 след първите две части, докато възпитаниците на Владимир Алекно наваксаха гейм пасив, за да надвият в крайна сметка "янките" с 3:1.

Кулминацията в двубоя на южноамериканците бе в четвъртата част, когато сънародниците на Фидел Кастро можеха да се доберат до чиста победа, след като малко преди края имаха преднина от три точки.

Бразилия обаче съумя да изравни и да прати нещата в тайбрек, в който доминираше и не даде шансове на вече пречупения си съперник.

Най-много точки реализира Лукас Сааткамп - 20, от които една от блокада и една от сервис. 16 добави Мурил Ендрес. За победените над всички бе звездата Леон с 20 точки (2 от блокада и една от начален удар), а Фернандо Ернандес и Хенри Бел добавиха съответно по 17 и 16.

В първия мач за деня Щатите бяха равностойни на Русия само в първия гейм, който успяха да вземат с 31:29. Оттук насетне водени от намиращия се в страховита форма Максим Михайлов "братушките" нямаха грешка и спокойно взеха останалите три.

Именно Михайлов бе над всички на игрището, като завърши с 29 точки, от които 5 от блокада и 3 от начален удар. Най-добър реализатор за САЩ пък бе Матю Андерсън със 17 точки.