Меси и Аржентина спряха серия на Бразилия

Лионел Меси отбеляза единственият гол за Аржентина при успех над Бразилия в контрола Снимка: getty images

Лионел Меси и Аржентина спряха серията от победи на Бразилия под ръководството на новия треньор Мано Менезеш. Специалистът пое поста от уволнения след световното първенство Карлос Дунга и до този момент имаше три успеха в три контролни срещи. Тази вечер Селесао падна 0:1 от големия си съперник в Южна Америка - Аржентина. Приятелският мач се игра в Доха, а единственото попадение отбеляза Лионел Меси в 91-та минута.

За Лео това е първа победа над Бразилия с мъжкия отбор на родината му. В Доха той се изправи срещу големия си приятел Роналдиньо. Една от звездите на Милан изигра първия си мач за Бразилия от 19 месеца насам. Той започна в стартовия състав и остана на терена до 73-та минута когато бе заменен от Дъглас.

Двата тима се отчетоха и с по една греда. В 19-та минута гредата спаси Аржентина след удар на Даниел Алвеш. В 39-ата съотборникът му в Барселона Лео Меси получи пространство, стреля страховито от 20 метра и топката облиза сглобката. В 58-ата минута топката се удари в ръката на Тиаго Силва след шут на Пасторе. Съдията обаче продължи играта.

В „мини-ел класико" Португалия разби Испания с 4:0. Двубоят противопостави един от основните нападатели на Барселона - Давид Вия срещу двама от основните защитници на Реал (Мадрид) Пепе и Карвальо и двойката бранители на каталунците Пике и Пуйол на звездата на Кралския клуб Кристиано Роналдо. Шестимата ще се срещнат отново след 10 дни в истинското Ел Класико.

Головете за Португалия отбелязаха Мартинс, Елдер Пощига, Уго Алмейда и Серхио Рамос, който се разписа в собствената си врата. Друг гол на Португалия бе отменен заради засада, което вбеси Роналдо и той свали капитанската лента и я хвърли на земята.

Изненадата на приятелските срещи тази вечер дойде от Англия. На стадион „Уембли" тимът на домакините отстъпи с 1:2 на Франция. Карим Бензема откри резултата в 16-ата минута, Матийо Вабуена се разписа малко след почивката, а Питър Крауч вкара за домакините в края. Дебют за домакините направиха нападателят на Нюкасъл Анди Каръл и халфът на Съндърланд Джордан Хендерсън, които бяха в стартовия състав. Причина за мащабните промени в тима на Англия бяха контузии на много от основните игарчи, като Уейн Рууни и Франк Лампард. Англичаните нямат победа над Франция вече 13 години.

Клаас Ян Хунтелар пък вкара единственото попадение за Холанзия при усхеха над Турция в друга приятелска среща. Третият от световното първенство - Германия направи 0:0 с Швеция. Реми завърщи и двубоят на Италия. „Адзурите" направиха 1:1 с Румъния.

В други приятелски срещи играни тази вечер Русия загуби с 0:2 от Белгия, Парагвай разби 7:0 Хонг Конг, а Черна гора се наложи с 2:0 над Азербайджан. .