Мондиал 2010 почна с реми

ЮАР и Мексико откриха с реми световното първенство Снимка: Getty Images
ЮАР и Мексико откриха с реми световното първенство

ЮАР и Мексико завършиха наравно 1:1 в първия мач от група А на световното първенство. Двубоят бе първи и от програмата на шампионата в Южна Африка. На срещага присъстваха близо 97 000 зрители.

Попаденията на стадион „Сокър Сити" отбелязаха Сипиве Чабалала в 55-та минута и Рафаел Маркес в 79-та.

През първото полувреме по активния тим бе Мексико, като в 37-та минута те отбелязаха и гол чрез Карлос Вела. Попадението бе отменено заради засада. След почивката домакините взеха превес, откриха резултата, но допуснаха и изравняване.

„В началото на второто полувреме изпуснахме чудесна възможност да открием резултата и това промени хода на събитията. Не бих казал, че сме били нервни, но при всички случаи имаше напрежение. Опитахме да променим играта си след гола, успяхме да изравним, но това е твърде малко. Остава само да похваля съперника", заяви треньорът на Мексико Хавиер Агире.

„Можехме да спечелим този мач. Оценявам високо действията на моите играчи. Но в края на краищата равенството е справедлив резултат. Все още сме в играта. Групата ни е много трудна, отборът, който събере четири точки ще продължи напред.

В мача с Уругвай може да се случи всичко. Мисля, че участието ни в следващата фаза ще се реши в последния мач с Франция", коментира наставникът на домакините Карлос Алберто Парейра.

„Имаме още два мача, в които можем да вземем точки и това е добре. Изиграхме първите 15 минути днес колебливо, но след почивката се взехме в ръце.

Все едно ни е как ще завърши другия двубой в групата, интересуват ни само нашите собствени резултати. Всичко е в нашите ръце. Ще се раздадем на 100% в оставащите срещи в групата", допълни капитанът на ЮАР Аарон Мокоена.

"Страхотно попадение, особено за мен. Приемам го и като своеобразен подарък, защото днес изиграх 50-ия си мач за националния отбор", коментира голмайсторът за домакините Чабалала.