Първо място за България след страхотен обрат над Полша!

Първо място за България след страхотен обрат над Полша! Снимка: Lap.bg

Женският национален отбор по волейбол на България записа фантастична победа с 3:1 над Полша в последен мач от група B на Европейското първенство.

Пред своя публика в зала "Колодрума" в Пловдив, "лъвиците" направиха страхотен обрат след загубения първи гейм и спечелиха след 18:25, 25:21, 25:21 и 25:23.

Така нашите волейболистки грабнаха първото място в групата с актив от 4 победи и една загуба и продължават уверено към следващата фаза.

А днешният успех беше постигнат срещу изключително сериозен съперник, който е сочен и за най-класния на първенството.

Полша започна силно мача и преднината ѝ достигна 7 точки при 19:12. Тази разлика се запази и в края на частта.

България обаче оказа далеч по-сериозен отпор във втория гейм, когато резултатът вървеше точка за точка, а после нашите направиха чудесна серия, за да дръпнат с 5 т. и да довършат успешно гейма за 1:1.

Третият гейм протече изключително оспорвано и състезателките на Иван Петков проявиха голям характер, за да надделеят със силна серия в края на частта и комфортно 25:21.

Последният гейм също предложи яростно надиграване, но България поддържаше 2 т. аванс, а в много важен момент успя да поведе със 17:14 и използва импулса в играта си, за да натрупа солидна преднина.

Цели пет мачбола обаче не бяха използвани от нашите заради огромното напрежение в края. Все пак при 24:23 една успешна блокада ни донесе най-значимата победа на първенството до момента.

Първото място в групата осигури и по-приемлив съперник на "лъвиците" в елиминациите.

Следващият мач на България ще е срещу четвъртия от група D Швеция и ще се проведе в събота, 28 август, от 20:30.

Той отново ще бъде в зала "Колодрума" в Пловдив.

При победа ще срещнем Нидерландия или Германия, която ни победи с 3:2 в групата.